Приемни дни Контакти
Изображение 36720

В съботната вечер,  преди празника „Свети Атанас“ за гостите на нашия град по традиция беше организирана планинарска вечер и възстановка в хотел-ресторант „Еверест“. Официален гост на събитието беше секретарят на Община Етрополе г-жа Станимира Васова, която поздрави присъстващите от свое име и от името на кмета инж. Владимир Александров.

„Горди сме, че днес Етрополе е домакин на над 400 планинари и туристи от цяла България и от Северна Македония от над 40 туристически дружества и клубове, дошли да споделят не само маршрути, а и преживявания, както и уважение към българските традиции. Вашето присъствие е доказателство, че нашият град се утвърждава като място за активен туризъм“, заяви г-жа Васова.

Председателят на Българската федерация по туризъм Весел Пендичев връчи на г-жа Васова благодарствено писмо за кмета на Община Етрополе инж. Владимир Александров по повод добрата организация и провеждането на тракийския празник Свети Атанас.

В празничната програма участие взеха Танцов ансамбъл „Балканска младост” към НЧ „Тодор Пеев-1871”, Етрополска духова музика, Павлин Христов и Спортен клуб по туризъм „Етрополе 2001“.

Всички гости се надяват на следващия ден Свети Атанас да съблече кожуха си  и да облече копринена риза, за да замени зимата с лятото и в  планината да се провикне: „Иди си зимо, та да дойде лятото”.

БЪДЕТЕ ИНФОРМИРАНИ

Получайвайте първи всички актуални новини, събития, обяви и съобщения от Община Етрополе.

Следвайте ни в социалните мрежи!