Категории

ПФК „ЧАВДАР“ ЕТРОПОЛЕ ПОБЕДИ ФК "ХЕБЪР 1918 II" ПАЗАРДЖИК В МАЧ ЗА КУПАТА НА АФЛ

18 Ноември 2021 | 10:59 Прочетена: 19

На 17-ти ноември на Централния стадион в Етрополе се изигра мачът между ПФК „Чавдар“ Етрополе и ФК „Хебър 1918 II“ за купата на АФЛ. Етрополската формация победи гостите от Пазарджик с 2:1. Мачът между двата тима започна равностойно. Момчетата от Етрополе започнаха да пресират противника си, но в завършващата част на атаката липсваше концентрация на моменти и до гол не се стигна. В 30-та минута на първата част след бърза контраатака гостите от Пазарджик вкара първото попадение в мача и поведе в резултата. Отборът на „Чавдар“ продължи да атакува съперника и да търси пробив за отбелязване на гол.

След почивката „Чавдар“ излезнаха силно мотивирани и търсещи успеха. В 58-мата минута след изпълнение на корнер, Николай Ботев изравни резултата с удар с глава. Етрополската формация, продължи да притиска съперника си и да отправя опасни удари към противниковата врата. В последната минута на добавеното време, капитанът на отбора на „Чавдар“ Николай Иванов отбеляза второто попадение за етрополци. След последния съдийски сигнал отборът на Етрополе се поздрави с победата и продължава в надпреварата за купата на АФЛ.